Paskudne „pajączki” na nogach. Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?

  •  Redakcja
  •  0
  •  12 czerwca 2017
  • 110 views
 

Nie dość, że wyglądają mało estetycznie, to jeszcze świadczą o niewydolności żylnej. Pękające naczynka, tzw. „pajączki, bo o nich mowa, to zmowa wielu kobiet. Zwykle można je zaobserwować w okolicach ud i kolan, czasem mają czerwony kolor, czasem – fioletowy. Jak sobie z nimi radzić? Czy w ogóle istnieje jakiś sposób na ich pozbycie się?

Jaka jest przyczyna powstawania na nogach pękających naczynek krwionośnych?

Przyczyn, jak to zwykle bywa, jest wiele. Czasem mamy na nie wpływ, czasem nie. Pękające naczynka krwionośne mogą pojawiać się jako następstwo używania pigułek antykoncepcyjnych. Mogą również stanowić konsekwencję długotrwałej stojącej pracy. Ale „pajączki” na nogach mogą występować także w wyniku indywidualnych predyspozycji genetycznych. Innym czynnikiem generującym ryzyko pojawienia się popękanych naczynek jest niewłaściwy tryb życia, otyłość i brak ruchu. Zdarza się też, że tzw. „pajączki” powstają jako przykra konsekwencja siedzenia z nogą na nodze.

Na szczęście brzydko wyglądających popękanych naczynek można się ich pozbyć, choć często nie jest to łatwe zadanie.

Farmakoterapia

Polecana zwłaszcza na wczesnym etapie problemu, kiedy zauważymy pojawiające się „pajączki”. Na rynku dostępne są odpowiednie medykamenty, zawierające między innymi wyciąg z kasztanowca oraz witaminy: C i PP.

Balsamy do ciała

Podobnie jak w poprzednim punkcie, tak i tutaj znajdziemy w aptekach wiele balsamów, które mają za zadanie obkurczanie i zamykanie naczynek krwionośnych. Ważne jest, aby balsam, który chcemy zakupić, posiadał w swoim składzie witaminę K.

Laserowe usuwanie naczynek

Polegające na zjawisku fotokoagulacji i selektywnej fototermolizy. Zwykle na kurację składa się od jednego do sześciu zabiegów wykonywanych nie częściej niż raz na cztery tygodnie. Kuracja laserem charakteryzuje się wysoką skutecznością, niemniej należy mieć na uwadze, że nie likwiduje predyspozycji do powstawania popękanych naczynek na nogach. Dlatego często potrzebne jest cykliczne powtarzanie kuracji w przyszłości.

Laserowe usuwanie naczynek najlepiej wykonać w miejscu, które da nam gwarancję skuteczności, ale i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Takim miejscem jest na przykład Instytut Kosmetologii Estetycznej Vanilla LASER. Ceny za pojedynczy zabieg nie są takie straszne, jak mogłoby się wydawać, i zaczynają się już od 200 zł. W Vanilla LASER konsultacja kwalifikująca do zabiegu jest bezpłatna, a nad bezpieczeństwem i efektywnością kuracji czuwa zespół wykwalifikowanych i doświadczonych kosmetologów.

Przeczytaj także