Nawilżanie – droga do pięknej cery!

  •  Redakcja
  •  0
  •  25 maja 2017
  • 129 views
 

Jeśli masz problem z szarą, zmęczoną cerą, zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie – to podstawa dobrego i promiennego wyglądu. Jak zapobiegać odwodnieniu skóry i jakie kosmetyki stosować? Podpowiadamy!

Skóra czasem może być przesuszona, poszarzała i pozbawiona blasku – to najczęściej efekt suchego powietrza, ogrzewania czy klimatyzacji. Aby cieszyć się świeżą, młodo wyglądającą cerą, należy zadbać o to, co najważniejsze, czyli jej dobre nawilżenie.

Dlaczego nawilżanie to podstawa?

Bez względu na to, czy Twoja skóra jest sucha, trądzikowa czy dojrzała, musisz pamiętać, że najważniejszym elementem jej pielęgnacji jest nawilżenie. Wysuszona skóra nie tylko gorzej wygląda, ale również bardziej widać na niej zmarszczki, trudniej nałożyć makijaż i zamaskować niedoskonałości.

Pij dużo wody

Woda stanowi ok. 60-70% masy dorosłego człowieka. Każdego dnia tracimy jej ok. 2,5 litra i mniej więcej tyle musimy organizmowi dostarczyć. Odpowiednie nawodnienie pomaga nie tylko przyśpieszyć metabolizm, ale także zachować gładką i jędrną skórę. Dlatego warto pić ok. 2 litrów wody dziennie. Pozostałą część zapotrzebowania zwykle pokrywamy w jedzeniu.

Pamiętaj o domowej pielęgnacji

Dwie rzeczy, bez których nie można prawidłowo zadbać o cerę to dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu i zanieczyszczeń oraz dobre nawilżenie. Dlatego warto zainwestować w sprawdzony krem, który zadba o skórę na co dzień, np. Intensive Hyaluronic Cream francuskiej marki Institut Esthederm. To produkt na bazie stymulującej optymalne funkcjonowanie skóry Wody Komórkowej – Cellular Water oraz kwasu hialuronowego w trzech formach: wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego HMW (High Molecular Weight), który utrzymuje wodę w naskórku i wygładza drobne linie, kapsułowanego, odpowiedzialnego za niwelowanie niewielkich zmarszczek oraz niskocząsteczkowego MMW (Medium Molecular Weight), który stymuluje syntezę kwasu hialuronowego dla długotrwałego efektu wypełnienia skóry i korekcji zmarszczek. Regularne stosowanie kremu zapewnia nawilżenie, wygładzenie drobnych zmarszczek i promienny wygląd.

Korzystaj z profesjonalnych zabiegów

Profesjonalne zabiegi nawilżające pomagają zwłaszcza wtedy, gdy skóra jest bardzo odwodniona i wymaga specjalistycznej pomocy, ale sprawdzają się również, gdy regularnie dbamy o jej nawilżenie, dlatego domową pielęgnację dobrze od czasu do czasu uzupełnić wizytą u kosmetyczki. Warto zdecydować się np. na sonoforezę, podczas której substancje aktywne i nawilżające przenikają do skóry za pomocą ultradźwięków.

Przeczytaj także