Nadmierne pocenie się – przyczyny i rozwiązanie

  •  Redakcja
  •  0
  •  2 czerwca 2017
  • 151 views
 

Wysoka temperatura, stresujące spotkanie, nadmierny wysiłek. To trzy najpopularniejsze przyczyny pojawiania się na ubraniach mokrych plam od potu. W zależności od sytuacji są one mniej lub bardziej wstydliwe. Pocenie się to naturalna reakcja organizmu, która u niektórych wymyka się spod kontroli. Dla wielu osób nadmierne pocenie to kłopotliwa dolegliwość, która może utrudniać codzienne życie.  

Przyczyn nadmiernej potliwości jest wiele – mogą to być predyspozycje genetyczne, błędy w pielęgnacji ciała, stres i nadmierny wysiłek. Wydzielanie potu jest również konsekwencją nieodpowiedniego ubioru, wykonanego ze sztucznych materiałów, czy ubieranie się nieodpowiednio do warunków atmosferycznych. Pocenie się może być też sygnałem o nieprawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Szczególnie widoczne jest to przy chorobach metabolicznych, zakaźnych, czy zaburzeniach hormonalnych.

Jako pierwsze rozwiązanie na nadmierne pocenie najczęściej wymienia się antyperspirant. Zwalcza on nie tylko mokre plamy, ale też nieprzyjemny zapach. Niestety nie rozwiązuje to problemu osób, które walczą ze schorzeniem nadmiernej potliwości. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej.

– Obecnie nowością jest zabieg MiraDry, który wykorzystuje fale elektromagnetyczne do niszczenia gruczołów potowych. Ta metoda pozwala na trwałe pozbycie się dolegliwości nadmiernej potliwości. –  mówi dr Olga Warszawik-Hendzel, dermatolog, ekspert z Kliniki Elite – Centrum Laseroterapii
i Modelowania Sylwetki w Warszawie.

Zalety zabiegu Miradry

  1. To przełomowa technologia, która wykorzystuje energię mikrofalową i jest całkowicie bezinwazyjna.
  2. Za pomocą fal elektromagnetycznych trwale dezaktywuje pracę gruczołów potowych.
  3. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, w celu zwiększenia komfortu pacjenta.
  4. Głowica urządzenia precyzyjnie emituje wiązki fal, których częstotliwość jest dostosowywana indywidualnie do pacjenta.
  5. Zablokowane przez fale elektromagnetyczne gruczoły potowe są gwarancją trwałego efektu.

Nadmierne pocenie się to wstydliwa dolegliwość, o której się nie rozmawia. Dlatego warto, zamiast kolejnych testów antyperspirantów i preparatów, zwrócić się do specjalisty. Oprócz dokładnego zbadania i poznania przyczyn problemu pocenia się, będzie mógł on dobrać odpowiednią formę zabiegu.

Cena zabiegu: od 4 900 zł

Przeczytaj także